Doprava od 55,-Kč

Blog - Certifikát - ŠUMAVA originální produkt®


Jak vyrobit svíčku

Jak vyrobit svíčku

V dnešním článku vás provedeme krok za krokem procesem výroby svíčky z včelího vosku, kterou zvládne i úplný začátečník. Ukážeme vám, jaké materiály a nástroje budete potřebovat, na co si dát pozor a jak si svou svíčku můžete přizpůsobit podle svých představ. Ať už chcete vyrobit svíčku jako dárek, nebo si jen zpříjemnit večery doma, s naším návodem to hravě zvládnete.


Sršeň asijská - hnízdo

První výskyt invazní sršně asijské v České republice

Sršeň asijská - invazní druh hmyzu, který ohrožuje včely, byla nedávno potvrzena i v České republice. Tento výskyt byl zaznamenán v Plzni dne 5. října, což představuje první doložený případ v České republice. Momentálně je klíčové zabránit dalšímu šíření tohoto nebezpečného hmyzu. Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, zodpovědná za monitorování invazních druhů a sběr dat, spolupracuje s dalšími subjekty, aby přijala opatření k zamezení šíření sršně asijské. Jedním z klíčových kroků je nalezení a zlikvidování jejího hnízda.


Jak na jaře pomoci včelám - výroba napáječky

Jak na jaře pomoci včelám - výroba napáječky

Jaro je obdobím, kdy se příroda probouzí k novému životu a s ním přichází také návrat včel do našich zahrad a polí. Včely hrají klíčovou roli v procesu opylování a jsou neocenitelnými pomocníky při pěstování zdravého ovoce a zeleniny. Proto je důležité se o ně postarat a pomoci jim v této náročné době. Jedním ze způsobů, jak můžeme včelám pomoci, je výroba napáječky.


Historie výroby svíček z včelího vosku

Historie výroby svíček z včelího vosku

Historie svíček z včelího vosku sahá až do starověku, kdy byl včelí vosk objeven jako mimořádně vhodný materiál pro výrobu svíček. Avšak, kvůli jeho limitované dostupnosti byl po celou historii osvětlování velmi drahý, což omezovalo používání svíček ze včelího vosku na nejbohatší vrstvy společnosti nebo na významné události a církevní obřady.


Proč ubývá včel?

Proč ubývá včel?

Určitě jste slyšeli o tom, že po celém světě se snižuje počet včel. Tento problém má vliv na celou naši planetu a může mít dalekosáhlé důsledky pro naše zdraví i ekosystémy. V tomto článku se podíváme na to, proč dochází k úbytku včel a jaké to má pro nás důsledky.